2010 - ARTICLES DE PRESSE SUR LA RANDO

Maj, miesiąc dla bogatych cyclos - NORTH VOICE - piątek14.05.2010

SAINT-AMAND-LES-EAUX

W niedzielę, 2 maja czterdziestu posłów z Saint-Amand-les-Eaux Cyclo zadowoleniem niektóre

Zdjęcie: Daniel Dehove krzesła Saint-Amand-les-Eaux Cyclo.

Dwustu kolarzy, którzy braved zimno i deszcz - niestety warunki spotkałem wczoraj - do udziału w The Spa wycieczka na drogach Amandinois i Pévèle. Sąsiednie kluby (Orchies, Raismes, Somain, Północna Denain-Gare, itd.) Były obecne, jako Belgów, w tym członków Audax Tournai z ich najwierniejszego przedstawiciela, André Tignon webmastera.
Tydzień później, w sobotę, 8 maja, wielu członków klubu nie zrewanżował do Tournai przyjaciół biorących udział w trzeciej edycji "grinta", które zgromadziły 2720 rowerzystów w Tournai, które krzyżowały się drogi FRASNES góry i wzgórza Ellezelles.

Z przyjaciółmi z Jean Stablinski, 30
Członkowie Saint-Amand-les-Eaux Cyclo znowu będzie na pokładzie niedziela, 30 maja, jako klub będzie jak w zeszłym roku jego strony logistycznej i technicznej dla jazdy rowerem zorganizowanej przez Przyjaciół Jean Stablinski z ( od 8:00) terenu górniczego Arenberg.
Trasy 105 i 70 km pożyczyć brukowane odcinki trzeciego etapu Tour de France, aby powrócić do Arenberg. To plus dla turystyki pieszej.

Więcej informacji na temat klubu, skontaktuj się z przewodniczącego, Daniel Dehove w 06 08 61 85 69, lub wpaść w niedzielę rano o 8:00, od głównego placu lub czwartek rano o godzinie 9:00 na wyjście starożytnych.

Na pamiątkę Jean Stablinski praktyków weteranów i Champions - 
Lundi 24.05.2010 - La Voix du Nord

PROGRAM TYGODNIA

Jean Stablinski, zniknął na prawie trzy lata, było jedno i drugie: były mistrz i ...

Jeszcze uprawiania ten rower, który był oddanym sługą. Dla niego, w tym, co jest, jak dnia pamięci, lekarzy i byłych mistrzów oczekuje się w najbliższą niedzielę na terenie górniczym Arenberg na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Jean Stablinski, pod przewodnictwem Jean-Marie Leblanc.
Jest to rodzina rowerowej odbędzie się. Trzy kursy będą oferowane rowerzystów: 100, 70 i 40 km. Podwójne Oryginalność tej drugiej edycji trasy: dla wszystkich, masa rozpocząć; a dwa najdłuższa trasa Tour de France w tym samym miejscu wymaga odzyskanie ostatnich czterdziestu kilometrów od etapu 6 lipca, z czterech w poszczególnych obszarach utwardzonych. Rowerzystów górskich, je, zakończy się 50 km tam ... gdzie Tour nie będzie hasło: luki.

Trzech byłych mistrzów świata ogłaszane są, między innymi: André Darrigade, Joop Zoetemelk - który również wygrał Tour w 1980 roku - i Luc Leblanc. Starsi, którzy są wciąż dla niektórych praktyków: Zoetemelk, Leblanc i najlepszy wspinacz na Tour 80 Raymond Martin zobowiązał się do dokonania 100 km.

B. D.

Turystyka des Amis De Jean Stablinski: W grupie I na przebieg Tour ! - Samedi 29.05.2010 - La Voix du Nord

KOLARSTWO
Zdjęcie: Na przedstawieniu przez Jean-Marie Leblanc; l. Jacques STABLINSKI.

Drugie wydanie żądanego niedzielne wędrówki przez ...

Przyjaciele Jean Stablinski. Od pierwszego, oni zachowali datę: w ostatnią niedzielę maja. Ważne trzymać się go, aby naprawić zwyczaj spotkań z praktykami. Co do reszty, to "Przyjaciele" - Power of Saint-Amand Cyclo do drogi, US Valenciennes-Marly dla kolarstwa górskiego - są już innowacyjne. Na wzór: trzy przejazdy drogowe będą wykonywane w grupach, jak "Audax", co nie w ogóle przyzwyczajeni cyclos niedzielę rano. Jean-Marie Leblanc widzi trzy zalety: dają efekt masy do uczestnictwa, poprawiają nastrój i przywrócić wszystkim niemal w tym samym przedziale czasowym.

Innowacja o podróży. Teren kopalni odbędzie się 6 lipiec nadejście trzeciego etapu Tour de France, a to nie było konieczne, aby pozbawić pożyczyć do końca kursu. Będzie się to odbywać na 100 i 70 km, z czterech obszarów utwardzonych (SARS, Tilloy, Wandignies, Haveluy) lub 9900 m: że albo wycieczki zazwyczaj nie, ale, no dalej! Po raz pierwszy, nie może odmówić ... T jak Tour de France, jak również: T wykopu z jego 2400 m, to będzie, to, co najmniejsze menu oczywiście cyklo, a także 50 km rower górski. I T jak Bing, że Rousseau umyć mu się również na dużym torze rower górski.
Jean-Marie Leblanc powiedział również mieć "lekcję" z oryginalnej edycji: Rejestracja dla rowerzystów została zmniejszona do kwoty obowiązującej w naszych niedzielnych przejażdżek, dwa euro.
Wreszcie, ten dzień jest również pamięć i przyjaźń, i Jacques Stablinski Uzyskano w ten sposób nadejście Joop Zoetemelk, Luc Leblanc i Raymond Martin, który pozwoli na 100 km, a także André Darrigade Georges Groussard, François Mahé Henri Duez, Henry Anglade, Christian Raymond i Raymond Riotte. Duży stare miesza się z anonimowych wycieczki, jest to nadal coś wyjątkowego ... o BD
Jean Przyjaciele turystyka Stablinski niedzielę na terenie górniczym Arenberg: Cyclo: pogrupowane wyjazdy na 7 rano do 45 100 km, 8 godz 15 do 70 km na 9 rano do 50 km. Rejestracja: 2 E.
Kolarstwo górskie: 50 km: 9 am masy startowej, rejestracja i 5 E 3 E (do lat 15); 17 km: 9 am masy startowej 45 2 E.

Informacja : Tél :00336 76 77 43 83 ; www.jeanstablinski.info

Jean Stablinski piesze wycieczki, umówić zawsze mile widziane - Wtorek 01.06.2010 - La Voix des Sports

KOLARSTWO

Przyszli, wszystkie są tam. Setki biegaczy odpowiedział na zaproszenie stowarzyszenia "Przyjaciele Jean Stablinski"

Zdjęcie: Luc Leblanc i Joop Zoetemelk sprawiły, że podróż w pamięci swojego przyjaciela "Stab".

Dla bardzo miła wycieczka, podobnie jak kochał byłego mistrza świata (wkrótce 48 lat: 2 września 1962 roku w Salo).


Dzięki współpracy z Cyclo Klubu trasie Saint-Amand-drogowym i USVM dla górskich tras rowerowych, stowarzyszenie przewodniczył Jean-Marie Leblanc, wspierany przez Jacquesa Stablinski syna Jana, przedstawił kilka kursów z terenu kopalni Wallers Arenberg, miejsce, w którym napięcie wzrasta każdego dnia, aby zbliżyć się do mety trzeciego etapu Tour de France w dniu 6 lipca (niedziela byliśmy w D-37). Na dziedzińcu dołu, można natrzeć kilka dawnej chwały jak Joop Zoetemelk, Raymond Martin, Luc Leblanc Georges Groussard, François Mahé, Henri Duez, lokalnych Robert Mintkiéwicz. Ale Raymond Riotte Henri Anglade i André Darrigade którzy nie odważył się na torze, ale przeniósł się do swojego przyjaciela "Stab".
Rów ATV
Ważne plutony, stare chwały w umyśle, wyruszył do 100 i 70 km, końcowy był mocny z czterech ostatnich odcinków brukowanych (SARS-et-rosieres, Tilloy-les-Marchiennes Wandignies-Hamage i Haveluy) przyszłość etap Tour. Étapequi będzie na tyle źle, według Marc Madiot ostatnim czasie uznanie ze swoim zespołem Igrzysk francuskich.
Jeśli chodzi o 40 km i 50 km od kolarstwa górskiego, mieli w słynnej menu wykopu Arenberg.
Po tych wszystkich wysiłków na rzecz steli z Jean Stablinski na skraju lasu do złożenia wieńca przed posiłkiem razem na terenie kopalni, gdzie komentarze i wspomnienia ... poszedł roi się od wielkich ciosami biegów. o

R. P. (CLP)

... The Day - ESSENTIALS La Voix du Nord - Wydanie Od niedzieli, 30 maja 2010

W niedzielę, 2 września 1962 roku, rowerzysta Jean z północy STABLINSKI osiągnęła w Salo, w Alpach włoskich, szczyt jego kariery sportowej wygrywając koszulkę mistrza świata. Chwalebny dzień, że będziemy zawsze pamiętać czule w STABLINSKI.

Christian CANIVEZ
Endireplus@lavoixdunord.fr ARCHIWUM WIDEO " VOIX DU NORD "

Mieszkaniowy teren Aulnoye-les-Valenciennes. Znak przedstawiający kompleks sportowy Jean-Stablinski pokazuje, że nie jesteśmy daleko od celu. Jesteśmy w ziemi "Stab". Stablinski lis, Stablinski czarownik.
Przybył do domu Arc-en-ciel, nie ma wątpliwości. Jacques i Genia ma. Żona i najstarszy syn mistrza. Zniknął istnieje już trzy lata, ale nadal obecny wszędzie w domu.
Począwszy od imienia jej, musi wybrać w pamięci tego słynnego dzień podbił niebo Tęcza jersey, że z mistrzem świata.
"Nie mógł przyzwoicie nazwać jego willa dom Salo, byłoby rozmawialiśmy ..." Jacques spadł ze złości.
Salo, ale jest dobrze, kiedy wszystko się rozegra.Jesteśmy Niedziela, 2 września 1962. Małe miasteczko w Alpach włoskich, nad jeziorem Garda, brzęczy. Dziś w nocy będzie koronowany mistrz świata tutaj.
Najlepsi kolarze następnie są tam: Belgijska Rik Van Looy, Irlandczyk Seamus Elliott, Wolshohl niemiecki, włoski Balmanian ... a potem francuską Darigade, Poulidor Groussard, Anquetil i jeden do którego wszystkie oczy zwraca się coraz więcej ostatnio, młody mistrz Francji Jean Stablinski.
Pierwszy w Eurowizji
"Było tylko panowie, że dzień," powiedział Jacques, który miał zaledwie sześć lat w chwili zdarzenia i będzie żył w Raismes, z dziadkami, dzięki magii nadawane w Eurowizji, po raz pierwszy w imprezie sportowej.
"Przyjechaliśmy dzień wcześniej w Salo, przypomina Genia, który sam był w stanie towarzyszyć mężowi. To był pierwszy raz wziąłem do samolotu, a Caravelle. Zaczęliśmy Anquetil pary. Te mistrzostwa świat, John został przygotowany. Uważał go. On je chciał. Przez ostatnie piętnaście dni przed wyścigiem miał przeszkolony jak szalony, ja po samochodzie. Był bardzo odważny.
"Rankiem 2 września to już jest bardzo miły i ciepły na Salo.
"Oczywiście, kobiety biegacze nie mógł zasnąć ze współmałżonkiem mówi Genia. Ale z żoną Jacques Anquetil, udało nam się dostać pokój na tym samym piętrze co naszych mężów. Pani Anquetil braved zabronione i udał się dołączyć do męża w nocy, podczas gdy byłem w moim pokoju następnego dnia, tuż przed startem, Jean był szefem. "Jeśli wygram ten wyścig, nie jesteś zamontowany na podium," jestem uruchomiony -To. Był bardzo źle wykonane, że nie do niego dołączyć ... "Wyścig jest do 10 rano. Układ pętli 280 km, które biegacze połknąć w około siedem godzin.
Stablinski nie chcą coś zmienić w końcu. Na 110 km od mety, on rozpoczął ucieczkę. "Chciał, aby je bardzo daleko, jego zwycięstwa", powiedział Jacques, który był również mistrzem kolarz amator Francja.
W opakowaniu, które stanowiły atak Irlandzki Elliott pierwszy. Stablinski przed atakiem. 3 km od mety, katastrofa: Stab przebicie.
To zapewnia mu rower zbyt duży dla niego. Mimo że przecina linię mety jako pierwszy.

Triumf Stablinski
Na podium, to szaleństwo. Magneto, który był transmitowany Marsyliankę nie. "To wtedy wszystko śpiewa!" Genia wspomina ze wzruszeniem, jej mąż w końcu zgodził się gościć u jego boku. "To nie był bardzo rozległy. Pokazał trochę uczucia. Wieczorem zrobiliśmy małą ucztę z całym zespołem Francji z okazji jej tęczy jersey niebo.
"W tym samym czasie, w przedniej części domu rodzinnego, w Raismes zespół komunalnych przyszedł spontanicznie interpretacji hymnu." Wspaniałe wspomnienia "dla Jacques. Poniżej znajduje się szereg różnych i różnorodnych wyróżnieniem." Tato Przychody Valenciennes kabriolet. Byłem i pozdrowił tłum też. W domu, transparent "Chwała naszym mistrzem świata" został zainstalowany. Moja duma była ogromna. "W dniu 9 września 1962 roku, Jean Stablinski wykonane Valenciennes wieże cześć przed wypełnionym po brzegi stadionie Nungesser." Mój ojciec, zdobywając mistrzostwo świata, wygrał, jak powiedział, jego paszport do życia. "O

Obecnie około Jean Stablinski: wystawy do 5 czerwca w ratuszu Cambrai, wstęp wolny.

Biblioteka wyjście "Jean Stablinski niezwykłe życie" Cathy Stablinski i Pascal Sergent, Alan Sutton Publishing (22 E).

Organizacja dziś turystyka Jean-Stablinski (3 drogi kurs rower górski i 2) z terenu górniczego Arenberg. www.jeanstablinski.info

o jeden tysięcy dziewięćset trzydzieści dwie.
Narodziny Jean Stablinski do Thun-Saint-Amand w mieście Maroka. Jego ojciec, Martin, przybyło osiem lat temu w Polsce: pracuje w pracach cynku. o
1.947 kupuje swój pierwszy rower wyścigowy z pieniędzy zebranych grając na akordeonie w tańcach. Wygrywa swój pierwszy wyścig w Gaurain-Ramecroix. Wziął francuskie obywatelstwo.
o roku 1950. Między kopalni i zatrzymuje Kolarstwo konkurencji.
o Wojskowe służby w 1952. Verdun. Jazda na rowerze z powrotem i staje się mistrzem Francji wojska.
O 1953/68. Kariera zawodowa jazda na rowerze. 105 wygrywa wyścigi. Był mistrzem świata w 1962 roku, a cztery razy mistrzem Francji w 1960, 1962, 1963 i 1964. Laureat 1958 Tour Hiszpanii i pięć etapów w Tour de France.
O 1969/75. Prowadzi pro zespół Sonolor Lejeune.
Tworzy cykle 1976 o marki.
o 2007. Umiera w Aulnoye-les-Valenciennes.
o roku 2008. A pomnik jego pamięci wzniesiono obok wykopu Arenberg: to Jean Stablinski, który wpadł na pomysł, aby zaproponować utwardzonej powierzchni organizatorom wyścigu Paryż-Roubaix.

3 km od mety, katastrofa: Stab przebicie.
To zapewnia mu rower dla niego zbyt dużym ...

L'observateur Du Valenciennois Du 28.05.2010 - WALLERS.ARENBERG

Cliquez Sur L'article Pour L'agrandir

L'observateur Du Valenciennois Du 4.06.2010 - THUN SAINT AMAND

Cliquez Sur L'article Pour L'agrandir