ARTYKUŁ MARTIN WATTS

Jean Stablinski HIKING

II n 2005 Zaprosiłem zmarłego Jean Stablinsk do naszej corocznej kolacji (CS Llanynddyfri / landoweru CC). On przyszedł z synem Jacquesa i dał fantastyczny wykład na kolację. Dla tych młodszych rowerzystów był Champion Champion francuski drogowe jedna tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt dwa cztery razy, zwycięzca Tour Spain1957, Amstel Gold, itp Niestety zmarł w 2007 roku.

Na początku tego roku dowiedziałem się od swojego syna, że komisja została utworzona "Les Amis de Jeans tablinski" i że będą organizuje randonne (tak samo jak nasz Audax) w pamięci o nim w dniu 31 maja. Valenciennes jest daleko jechać, więc zatrudnieni Dyfrig Hobbs (Beiciau Hobbs Cykle Carmarthen), jak lubi jazdy, nie pić i ma van do przewozu wina do domu. Wyjechaliśmy do domu wcześnie w piątek rano na skrzyżowaniu Dover Calais i przybył na Formule1 Grand Hotel w Douchy les Mines (tłumaczy się jako kopalnianych Łaźni) wczesnym wieczorem. Nie było restauracji w pobliżu, więc poszliśmy do centrum miasta Valenciennes na kolację. W drodze powrotnej zauważyłem bar o nazwie "Bar Polonez. Zatrzymaliśmy się tam na piwo i zauważyłem, że było fotografie Stablinski na ścianie - to był bar odwiedził spotkać swoich starych przyjaciół górnicze.

W niedzielę przyjechaliśmy w kopalni węgla kamiennego w Arenberg który był HQ do jazdy (i gdzie Stablinski pracował jako górnik). Po ciepłe powitanie od Jacques [który zwrócił uwagę, do swoich przyjaciół, że byliśmy Welsh, nie angielski! ] zebraliśmy nasze karty i wyszedł na około 7:30. We Francji zawodnicy nie startują razem - początek był otwarty od 7 do 9 rano i można rozpocząć w dowolnym momencie w tym okresie.

Zdecydowałem się na trasie 155k i Dyfrig, jazdę na Moulton (który stworzył duże zainteresowanie) odbyła trasę 70K. Miła suche ciepłe dni na dobrą jazdę. Mieliśmy arkusz trasy z 5 kontroli w tym starcie i mecie. Trasa została oznaczona STAB malowane na drodze i wskazując na kierunku mają być podjęte [w Wielkiej Brytanii mamy arkusze trasy]. Pierwsze kilka skrzyżowań były mylące, ale wkrótce się do niego.

Trasa zabrał nas Valenciennes i przez przedmieścia, aby przejść do domu Stablinski i także domem Jean Mari LeBlanc w Droga była dostatecznie płaska i to było około 25k mil przed byliśmy na otwartej stronie kraju. Zostawiłem Dyfrig którzy wyłączony do 70k na trasie. Udało mi się trzymać niewielkiej grupy jeźdźców, aż trafiliśmy na wzgórze i latający peleton przyszedł przyspieszenie przez jakby byli na misji. Starał się trzymać, ale stracił je na szczycie wzgórza i przez następne kilka mil na własną rękę, dopóki nie dotarł do pierwszej stacji pić po 25 mil. Trasa następnie po wąskim tarmaced drogi przez las na kilka mil - jeden z francuskich zawodników powiedział mi, że ta część została wykorzystana w Paryż-Roubaix, dopóki nie został tarmaced się kilka lat temu.

To było Stablinski który pracował do przekonały lokalnych rad zachować brukowanych dróg Paryż-Roubaix i na końcu byli klasyfikowane jako starożytnego zainteresowania ze strony rządu.

Trasa wydawała się być wielokrotnością ósemka a my zachowaliśmy się na przejście poprzednich odcinków dróg. W punkcie 73k widzieliśmy znak "Ravito" i znalazłem stację podawania w miejscowości Troisvilles który nazwie jednego z Rue ulic "Jean Stablinski. Dużo jedzenia i picia przed wyruszeniem i brakuje kolei ze względu na miejsce wykonywania charytatywna biorąc długodystansowych, który spowodował mnie przegapić jednym ze znaków drogowych. Po około 2k I zawrócił i znaleźć prawidłową drogę. Po krótkiej przyzwoity możemy wyłączyć na co mogę opisać jako zły gospodarstwa torze. lt miał nad głową transparent było bruku Stablinski jest. To było tylko około 1k, ale było to trudne, by utrzymać się w pozycji pionowej, a pod koniec tego rozciągnąć moje zęby były niemal wypadnięciem z wibracjami. Spodziewając bruku miałem 28mm opony Specialized Roubaix na moim co pomogło wchłonąć część wibracji.

Trasa udał się na północ od Valenciennes do Hasnon końcowego stacji zasilającej, a następnie do 5t. Amand przed odwrotuw kierunku mety. Następnie przeszedł przez Thun św Amand, jego narodzin, który ma również "Rue Jean Stablinski .Po 130k moje nienadające nogi zaczynają odczuwać skutki jazdy i van przyszedł obok, a kierowca powiedział, że prowadziłwagon miotła i było pięciu zawodników o kilka minut za i zaproponował, żebym zwolnił z nimi pracować. Mimo, że był to randonne nie było mowy, że to będzie ostatnia, więc kładę moją głowę w dół i prowadzona. Z 3k iść zwróciłem się z drogi na "Trouee dArenberg" słynnego 2k części brukowanej ulicy, która powoduje spustoszenie w Paryż-Roubaix. Ciągle na torze żwiru na stronie, ale nie jeździć około 20m. Na bruk powiedzieć że jechał im. Przy wyjściu z głównej drogi znajduje się pomnikStablinski wzniesiony w roku ubiegłym. Stamtąd było zaledwie pięć minut do mety na piwo i coś do jedzenia.Dyfrig, którzy skończyli trasę 70k długo wcześniej spędził dużo czasu rozmawiając z Jean Mari Leblanc- nie zwykłe rzeczymożna oczekiwać, aby zrobić w naszych Audax wydarzeń.

n wieczorem zostaliśmy zaproszeni do restauracji na posiłek z rodziną Stablinski i organizatorów i przyjaciół następnie wizyta w domu Jean na drinka (dobra praca Dyfrig jechał) .There spotkaliśmy kilka starych specjalistów z 60. i 70. Era takie jak Raymond Riotte (domestique z Anquetil) i Henri Duez (zespół Peugeot z Tom Simpson) i słyszałem wiele opowieści dla mnie zanudzić wszystkich na kolejne dwanaście miesięcy.

Poniedziałek był za telefon do najbliższego supermarketu, aby zaopatrzyć się w jakiegoś soku winogronowego i wrócić do domu. Wydarzenie: 40, 70, 155k dla roadbikes (260 zawodników): 1 5, 30 i 55K dla rowerów górskich (300 zawodników). Dobrze zorganizowane i mnóstwo jedzenia, ale jeśli jeździć w przyszłym roku, nie należy spodziewać się jeździć na minimum 15k na godzinę - chcą, aby zakończyć nieco szybciej od średniej minimalnej. Wziąłem siedem godzin i było tylko pięciu zawodników i wagon miotła za mną. Jean kochał wszystkie formy kolarstwa, dlatego zdecydowali się na różnych dystansach dla wszystkich standardów sprawności i motocykli off-road. Więcej informacji poszukaj www.jeanstablinski za dużą ilością zdjęć swojego przewoźnika i randonne

Przypis: artykuł został napisany dla magazynu UK Audax - W Wielkiej Brytanii nasze imprezy Audax są takie same, jak Randonnees. Musieliśmy to zrobić jazdę, bo Jean przebył długą drogę do Walii, aby być gościem na dorocznym obiedzie naszego klubu. Udało mi się nawiązać kontakt z Jean przez kuzyna, Jean Claude Fontenelle, który jest kuzynem Francuza Mam znany od 1959 roku. Dla osoby, jego kondycji, aby przyjąć nasze zaproszenie pokazał wielkie serce, a on cieszył się krótką wizytę i byliśmy w stanie pokazać mu kawałek pięknej przyrody, kultury i odrębny i aktywnego języka celtyckiego. W klubie, wciąż mówią o "dniu, Stablinski przyszedł". Dlaczego 2 nazwy klubu: Llanymddyfri Walijski jest prawidłowa pisownia; Llandovery jest wersja Anglicized.

MARTIN WATTS